Przesilenie wiosenne - jak żyć?

O MNIE

Witam Cię na moim blogu!

 

Na imię mam Renata. Tutaj na blogu przedstawiam się jako Rena Wie. Mieszkam w pięknym nadmorskim mieście w Gdańsku. Uwielbiam żaby i kolor zielony a pisanie sprawia mi naprawdę dużo przyjemności.


Skończyłam studia, pracuję w dużej korporacji już kilka dobrych lat. W tym czasie ideały i marzenia odeszły w kąt, pojawiła się depresja. Nie jest tak jak powinno być, nie tak jak chciałam ale na przekór szarej rzeczywistości robię teraz coś o czym zawsze marzyłam – zakładam własną stronę internetową, moje małe miejsce w sieci na wolniejszych niż zwykle obrotach i na luzie, gdzie wszystko można przemyśleć i pooglądać z dystansu.


To miejsce zostało stworzone z myślą o oderwaniu się od codziennej, szarej rzeczywistości. Piszę tutaj o tym jak cieszyć się życiem, myśleć pozytywnie i pokonywać wszelkie przeciwności. Czy mi się to udaje? Często nie ale nie zraża mnie to wcale ponieważ trzeba próbować bez końca - tak myślę.

Jest tutaj na blogu trochę psychologii, trochę filozofii, minimalizmu, luźnych przemyśleń o zdrowiu, i odpoczywaniu przede wszystkim. Jest coraz więcej relacji z podróży w różne rejony Polski i świata.To wszystko to moje antidotum na wieloletnią walkę z depresją, narzekanie, wrodzony pesymizm i kompleksy. 

Stworzyłam stronę dla wszystkich osób, które czasem lubią zatrzymać się w biegu - poczytać z kubkiem kawy lub herbaty w ręku, posłuchać, pomilczeć ale z drugiej strony - cieszyć się życiem. 

Pojawi się tutaj całkiem sporo pozytywnych myśli i obrazów. 

Renata (Rena Wie)

 

„Kiedy się spieszysz, nic nie widzisz, nic nie przeżywasz, niczego nie doświadczasz, nie myślisz! Szybkie tempo wysusza najgłębsze warstwy twojej duszy, stępia twoją wrażliwość, wyjaławia cię i odczłowiecza”.
— Ryszard Kapuściński

Komentarze

  1. To nie reklama, po prostu towarzysko zapraszam na strony mojego: "mojego antidotum na wieloletnią walkę z depresją, narzekanie, wrodzony pesymizm i kompleksy" . a nuż się spodobają moje wypociny?
    Jak na na razie przegrana, ale nie poddaję się :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz