Przesilenie wiosenne - jak żyć?

Najlepsze aplikacje na telefon do ułatwiania życia


Wciąż staram się ułatwiać sobie życie. Priorytetem jest też ogarnięcie każdego dnia. Wcześniej próbowałam wszystko zapisywać w kalendarzu w wersji papierowej. Kalendarz Google też nie zawsze spełnia swoją funkcję. Zdarza mi się często zapominać o różnych rzeczach. Teraz, kiedy męczą mnie problemy ze zdrowiem i mam dużo wizyt lekarskich, muszę wszystko razem spinać. Oprócz latania po lekarzach, prowadzę bloga, piszę teksty na zamówienie, staram się pomagać chorej mamie. Codziennie chodzę do stałej pracy. Po drodze muszę pamiętać o wszystkich lekach - swoich, mamy, psa... Niby nic, a jednak trochę tego jest. Czasem się po prostu gubię w tym wszystkim. Należę do osób raczej roztargnionych.

Znalazłam kilka przydatnych aplikacji na Androida, które bardzo ułatwiają życie i to w wielu aspektach. Takich aplikacji jest wiele, ale chcę napisać o tych, które sprawdzają się u mnie najlepiej. Z telefonem spędzam bardzo dużo czasu - to mój drugi komputer. Dlatego, tak ważne jest, aby zainstalowane na nim aplikacje były przydatne.

Aplikacja do śledzenia wydatków

Wybrałam tylko jedną, która jest ze mną od dawna. 1 Money - kolorowa i przejrzysta aplikacja do śledzenia wydatków i zarządzania finansami. Pomaga mi zwracać uwagę między innymi na co wydaję zbyt dużo pieniędzy. Aplikacja śledzi wydatki i przychody. Podstawowa wersja jest bezpłatna.

Aplikacje do ogarniania

To super notatnik, który nazywa się Evernote. Pozwala grupować notatki w formie tekstowej, nagrań i zdjęć. Notatki można też skanować. Można tam tworzyć listy rzeczy do zrobienia, listy zakupów, zapisywać strony internetowe do przeczytania na później. Wszystko w bardzo przejrzystej formie i w moim ulubionym zielonym kolorze :). Aplikacja jest dostępna zarówno na telefon, jak i w komputerze, w pełnej synchronizacji. 
Kolejną aplikacją do ogarniania jest Pocket. Można zapisać tam wszystkie artykuły do przeczytania na później. Zawsze mi się takie rzeczy gubiły w natłoku innych list. Uznałam, że posiadanie osobnej aplikacji będzie o wiele bardziej przydatne. Aplikacja również działa na telefonie i komputerze.
BrainFocus pozwala skupić się na pracy. W aplikacji można ustawić  cykle pracy, a potem zrobić sobie przerwę. To program dla kogoś, komu ciężko jest się skupić i ciągle sięga po jakieś rozpraszacze. 
Kalendarz Google wciąż spełnia swoją funkcje, jeśli chodzi o przypomnienia o ważnych wizytach, jednak nie mam tam już nic więcej. 

Aplikacje, które pomagają walczyć ze stresem

Sleepo: Kojące dźwięki i sen - pomaga zrelaksować się, wyciszyć, zasnąć przy przyjemnych dźwiękach. Wspiera też medytację, czy koncentrację. Każdy znajdzie na nią w ciągu dnia chociaż 5 minut, nawet przed samym snem.
Spotify - aplikacja do słuchania muzyki, z którą nie mogę się rozstać. Może być bezpłatna, ale ja korzystam z płatnej wersji. Myślę, że jest to dość popularna aplikacja muzyczna i nie potrzebuje szerszego opisu ;).

Aplikacje wspierające zdrowie fizyczne

Ostatnio korzystam z Boomerun, połączonego z Google Fit. Aplikacje śledzą Twoją aktywność fizyczną. Liczą też ilość postawionych kroków, spalonych kalorii i przebytych kilometrów. Dodatkowo aplikacja Boomerun pozwala zbierać punkty, które możemy wymienić na nagrody. To dość nowe przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że uda mi się wymienić punkty na nagrody. Muszę przyznać, że jest to bardzo motywujące do dłuższych spacerów w ciągu dnia. 

Aplikacje do edycji zdjęć

Korzystam tylko ze Snapseeda, który także jest bardzo popularnym programem do edycji zdjęć. Jest bardzo rozbudowany, ale równocześnie prosty w obsłudze. Ze zdjęciami możemy robić różne cuda - jest wiele opcji, którymi można się "bawić". Nie znam lepszej aplikacji do obróbki zdjęć dla żółtodzioba. 

Oprócz tych wszystkich wymienionych aplikacji mam jeszcze na telefonie apkę Netflixa, Bolta i Lidl Plus ;). Muszę pomyśleć nad zainstalowaniem jakiegoś magicznego budzika, który będzie mnie budził już za pierwszym razem. Chyba nie jest tego aż tak dużo, a to znaczy, że wszystkie wyżej wymienione aplikacje na androida świetnie spełniają swoje zadania. Najważniejsze, że wszystko, co trzeba jest zapisane i uporządkowane, a ja mogę zajrzeć do tych wszystkich informacji w każdej chwili. 

Komentarze

 1. Żadnych z tych aplikacji, nie korzystam, jak dla mnie mało wnoszące. Być może już nie ten wiek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam aplikacji dużo więcej. Z tych które wymieniłaś, też korzystam z niektórych. Ostatnio główna jest jednak ta, która pilnuje, abym piła wodę czy cokolwiek, bo generalnie piję mało i ciągle o tym zapominam, co potem odbija się na moim zdrowiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja musiałam sporo aplikacji odinstalować ze względu na grę, w którą gram dość intensywnie.
   Na szczęście z biegiem czasu pamiętam o różnych rzeczach bez przypominaczy.

   Usuń
 3. Ja znam taką apke z budzikiem co budzi za pierwszym razem :D Trzeba włączyć głośność budzika na full i zostawić telefon co najmniej 2 metry od łóżka :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieki, kilka nowości dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ooo ten Boomerun mnie zainteresował, zwłaszcza, że ostatnio zdarza mi się ćwiczyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest tego trochę, a co chwile też i nowe apki na telefon wychodzą

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz