Przesilenie wiosenne - jak żyć?

Zamówmy sobie Święta


Wszyscy już wiedzą, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia, prawda? Mniej więcej od 3 tygodni widać wszędzie promocje, ozdoby, czekoladowe mikołajki. Ludzie zaczynają kupować prezenty i jakoś mimowolnie chodzą coraz szybciej od półki do półki, a już najbardziej nie mogą się doczekać piątku. Oczywiście, że chodzi mi o Black Friday.

A Ty co czujesz, kiedy myślisz o świętach? Trzeba będzie zrobić zakupy, posprzątać, postarać się o prezenty dla wszystkich, a tym razem zjedzie się sporo osób z rodziny. Czekają Cię długie godziny w kuchni? 12 potraw dla 10 osób? To i tak wersja bardzo optymistyczna. Ja z daleka wyczuwam zniechęcenie i dużo stresu, a po wszystkim ogromne zmęczenie.


Przypominam, że święta Bożego Narodzenia, tak jak każde inne święta mają być wyjątkowym czasem, spędzonym z najbliższymi osobami w rodzinnej atmosferze, w szczególności bez pośpiechu i bez stresu. Podobno są to najważniejsze święta w naszej kulturze, więc dlaczego pozwalamy sobie je tak niweczyć?

Catering wigilijny - sposób na udane święta

Wolę święta skromne. Może być nawet bez prezentów. Przede wszystkim liczy się atmosfera. Każdy mówi o magii świąt, tylko nikt jej nie czuje. Prowadzę bloga o wolnych obrotach, czyli o odpoczywaniu i odpuszczaniu. Czasem, jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy zrzucić nadmiar obowiązków i przekazać je komuś innemu. Boże Narodzenie to idealny czas żeby to zrobić. 
Zamówmy sobie Święta.


Robią to już wielkie korporacje. Na spotkania, imprezy i wigilię firmową wynajmowany jest catering. Pięknie udekorowane stoły, pyszne dania, których smak czujemy trzykrotnie, bo przez ostatnich 5 godzin nie staliśmy przy garach. Wszystko to pozwala nam cieszyć się chwilą. Pozwólmy sobie na odrobinę luksusu w te wyjątkowe dni.

W Wigilię nie musimy rezygnować z tradycji


Możemy lepić pierogi z babcią, wspólnie wykonać ozdoby świąteczne i nawet ugotować kilka podstawowych dań, ale – wynajmijmy catering na święta. Przecież i tak wydajemy mnóstwo pieniędzy w sklepach, a potem po prostu wyrzucamy je do śmieci…

Tutaj znajdziecie przykład firmy, która oferuje catering na bardzo wysokim poziomie. To nie tylko organizacja Wigilii, ale również catering na chrzciny, wesela, urodziny i wszelkie inne okoliczności, które chcielibyśmy uczcić. Catering biznesowy dorównuje indywidualnemu z dbałością o tradycyjną recepturę dań i sposób podania. Przygotowywane są potrawy mięsne, rybne a także wegetariańskie, z wykorzystaniem najwyższej jakości składników. Dania, które zamówimy dowożone są pod wskazany adres w specjalnych opakowaniach.

Może w tym roku warto sprawdzić jak naprawdę wygląda profesjonalny catering wigilijny i zafundować sobie odrobinę wytchnienia? Naszej rodzinie i bliskim możemy poświęcić wtedy więcej czasu.


Jeśli korzystaliście kiedyś z usług cateringu świątecznego, dajcie znać w komentarzach, jak wasze wrażenia. Byliście zadowoleni? Zmieniło się wasze podejście do świąt? 

Komentarze

 1. Nie korzystałam, ale bardzo kusiło mnie w tym roku aby skorzystać, pierwszy raz zostaję w Londynie na Święta i nie bardzo chciało mi się robić wszystkiego tylko dla mnie i dla partnera, ale moja znajoma powiedziała że nie poczuję Świąt jak wszystko będę miałą gotowe, więc odpuściłam, dziś zrobiliśmy pierniczki a w piątek jadę do Polskiego sklepu po różne Świąteczne składniki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam nie mam problemu czucia świąt jak się nie narobię ;) Może to przyzwyczajenie, bo od lat jadę na gotowe. Rzadko udaje mi się dojechać wcześniej do rodziny, bo mieszkamy daleko, a wigilia to jednak dzień pracujący. Nie mam też jak przewieźć niektórych potraw, więc zwykle przywożę tylko coś słodkiego.

   Usuń
 2. Prawdopodobnie w następne święta to właśnie u mnie będzie organizowana wigilią, więc nie pogniewam się, jak ktoś za mnie ją zrobi ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz