Przesilenie wiosenne - jak żyć?

Pod namiotem nie tylko na biwaku

Namiot okolicznościowy - doskonałe miejsce na imprezę, urodziny, chrzest i wszelkiego rodzaju wydarzenia


Wiem, że teraz intensywnie myślicie o kupowaniu prezentów i organizowaniu wszystkiego, co dotyczy świąt. Może ja też powinnam, ale siedzę i bujam w obłokach. Myślę o lecie i o mojej działce. Zielona trawa, grill, piękne słońce, które grzeje i moja mała rozpadająca się altanka. To trochę psuje mi ten sielski obraz ale wciąż jest pięknie.
Więc siedzę i myślę o tej mojej działce i wpadłam na pomysł, że przydałby się tam namiot, który pomieści kilku znajomych, stół, krzesła, miejsce do tańczenia i cokolwiek będę chciała. Bo przydałoby się miejsce do wyprawiania urodzin i imprezowania, nawet jak pada deszcz i jest trochę chłodniej. Oczywiście rzuciłam wszystko i zaczęłam szukać w Internecie takich namiotów. Znalazłam kilka perełek, ale jedna przykuła moją uwagę i chętnie się z Wami tym podzielę.

Namioty okolicznościowe – do ogrodu i na działkę

Namiot imprezowy, bo tak nazywa się to, czego od dawna szukałam to idealne rozwiązanie, gdy chcemy zrobić imprezę w ogrodzie, na działce a nie mamy zbytnio miejsca na wszystkich gości.
W moim przypadku, mały domek (prawie gospodarczy) zupełnie nie spełnia tej funkcji, i gdy psuje się pogoda, nie jest wesoło.
Namioty, które znalazłam posiadają nowoczesną i stabilną konstrukcję. Można je ze sobą łączyć, chociaż ja aż takich dużych powierzchni nie potrzebuję. Ściany zbudowane są z grubej plandeki i mogą mieć wkomponowane okna witrażowe. Poszycie jest odporne na promieniowanie UV i temperatury w zakresie od -5 do +40. Jest całkowicie wodoszczelne, a ścianki boczne posiadają dodatkowo fartuch retencyjny. Elementy stalowe są zabezpieczone przed korozją a wszystkie łączenia są dodatkowo zabezpieczone. Jest stabilnie i jest bezpiecznie. Nie musimy się martwić o żadne niespodziewane sytuacje. Tym bardziej, jeśli mamy dzieci, możemy być spokojni.


Na stronie producenta namiotów okolicznościowych najbardziej spodobała mi się możliwość skorzystania z kreatora. Można wybrać namiot, który najlepiej spełnia nasze potrzeby. Jest to innowacyjna i bardzo przydatna opcja dla kogoś, kto nie za bardzo potrafi sobie taki namiot wyobrazić. Oprócz zabawy z projektowaniem namiotów, możemy dzięki kreatorowi wybrać odpowiednią cenę oraz uzyskać rabat.

Rodzaje namiotów okolicznościowych

W ofercie możemy znaleźć różne rodzaje namiotów okolicznościowych w wersji letniej i zimowej:
  • Namioty imprezowe
  • Namioty magazynowe
  • Hale namiotowe
Często w ofercie jest również opcja kupna lub wypożyczenia mebli cateringowych. Każdy z namiotów posiada innowacyjny system zwijania kurtyn – można robić to samodzielnie.

Ile kosztuje namiot imprezowy?

Za dobrej jakości namiot w wersji letniej, którego możemy być pewni zapłacimy około 1000 zł a może nawet mniej, jeśli uda nam się uzyskać zniżkę. Na pewno kosztuje to mniej niż budowa nowej altanki. Jeśli ktoś z Was posiada działkę, na pewno wie, jakie jest to uciążliwe. Namiot można rozłożyć samemu, ewentualnie poprosić o pomoc przy dokręcaniu śrub a na koniec sezonu, rozmontować, zwinąć i schować - wydaje się to być całkiem proste.

Kiedyś kilka razy zdarzyło mi się posiedzieć trochę pod podobnym namiotem. Budżetowe wersje, takie bazarowe szybko się nagrzewają, śmierdzą i często przeciekają kiedy pada a z dachu zawsze trzeba ściągać wodę. Nie chcę nawet myśleć o ich łatwopalności. 
Najchętniej wynajęłabym taki namiot na próbę i zobaczyła, jak się sprawdzi u mnie na działce. Mam nadzieję, że pomysł zostanie ze mną aż do wiosny, bo sezon działkowy już dawno zamknęłam. Jesień i zima to akurat czas żeby robić plany na wiosnę i próbować kupić na działkę wszystko czego potrzebujemy w atrakcyjnych cenach. 
Jeśli nie na działce, takie namioty przydadzą się na pewno na polach campingowych, a wiosną i latem zobaczymy je wszędzie tam, gdzie będą jakieś atrakcje i imprezy. 

Komentarze