Przesilenie wiosenne - jak żyć?

Czym jest prawo przyciągania?


Kiedyś dużo czytałam i oglądałam filmy o prawie przyciągania. Starałam się to praktykować i w pewnym momencie o tym zapomniałam w natłoku zajęć. Okazuje się, że ten szczególny sposób myślenia przyczepił się do mnie już na stałe i  wszystko ułatwia. Może nie widać efektów od razu ale coś w tym jest i może warto się temu przyjrzeć. 

Na wstępie napiszę od razu, że prawo przyciągania nie jest jakaś złotą rybką i nie spełnia życzeń na zawołanie. To by było za proste. Wszystko czego chcemy zależy od nas i naszego postępowania oraz nastawienia. Nie ma lekko - trzeba mieć cierpliwość i twardy tyłek jak zawsze. Na szczęście ta metoda nic nie kosztuje oprócz naszego wysiłku i dobrych chęci. 

Czym jest prawo przyciągania?Wszystko jest energią, my także i dobrze by było żebyśmy razem nadawali na tej samej częstotliwości - pozytywnej częstotliwości. Prawo przyciągania zakłada, że nasze myśli są magnetyczne i wszystko o czym pomyślimy, wysyłamy w Wszechświat i dostajemy to z powrotem. Prawo przyciągania zakłada również akceptację tego co jest tu i teraz bez narzekania. Wszystko zaczyna się od cieszenia z małych rzeczy i pozytywnego nastawienia. To też zrozumienie, że nasze życie ma zawsze sens chociaż czasem jeszcze nieodkryty. 


Pozytywne nastawienie to też uwolnienie się od wpływu innych ludzi a zwracanie uwagi na własne możliwości i samodzielne decyzje. Przecież tylko ty decydujesz o tym jak reagujesz na wszystko, co spotyka cię w życiu. Wszystko zaczyna się od ciebie. 

Jest takie chińskie przysłowie, które mówi, że zanim zapragniesz zmieniać świat musisz przejść się trzy razy po własnym domu. Każda zmiana powinna wydobywać się ze źródła czyli z nas samych a nie z osoby trzeciej. 

To, o czym myślimy jest energią, która stwarza rzeczywistość. Co się stanie jeśli będziemy myśleć pozytywnie i skupiać się tylko na tym co dobre? Prawo przyciągania zakłada, że dostaniemy to z powrotem od Wszechświata. Dostajemy to, co sami wysyłamy. 

Prawo przyciągania uczy przede wszystkim zmiany myślenia i wizualizacji tego, czego pragniemy. Możemy o tym myśleć, mówić, zapisywać na kartce, tworzyć mapy marzeń. 

To wszystko otwiera nas na nowe możliwości, skupienie się na rozwiązaniach a nie problemach i traktowania porażek jako nauki a nie klęski. Prawo przyciągania uczy pokory i wdzięczności a także spokoju ducha. Tylko z takim nastawieniem to wszystko ma sens. Myślę, że prawo przyciągania to po prostu sposób bycia, który jest bardzo pomocny i daje dużo dobrej energii, którą można znaleźć wszędzie i warto zapoznać się z tą metodą zupełnie na luzie nie oczekując niczego. Poniżej umieszczam cytat, który doskonale to wszystko obrazuje: 

Jeśli czujesz, że coś w twoim życiu nie gra i chciałbyś to zmienić, to nie szukaj biletu na koniec świata, tylko zacznij tu i teraz. Jeśli nie jesteś szczęśliwy z tym co masz teraz, nigdzie indziej na świecie też nie będziesz szczęśliwy, bo szczęście nie mieszka w określonej części świata, tylko w twojej własnej duszy.Beata Pawlikowska


W Internecie aż kipi od informacji o prawie przyciągania. Znają i stosują tę metodę całe rzesze ludzi. W sumie to każdy to robi, chociaż zazwyczaj zupełnie nieświadomie. Na początek do poczytania polecam ten artykuł ale przede wszystkim wpisania hasła prawo przyciągania w You Tube. 
Na koniec dodam tylko, że prawo przyciągania nie jest sektą czy religią tylko sposobem myślenia gdyby ktoś miał jakieś obawy. 

Komentarze