Przesilenie wiosenne - jak żyć?

Kilka sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy

W jaki sposób zarobić dodatkowe pieniądze? 

Odkąd pamiętam, zawsze miałam problem żeby wystarczyło mi do końca miesiąca. Zarabiam mało a w dodatku zdarzyło mi się jeszcze wpakować w kredyt i to nie jeden. Kiedy kolejny raz siedziałam i użalałam się nad sobą M. podsunęła mi pewien pomysł i powiedziała, że przecież pieniądze leżą na ulicy. Może nie są to miliony ale sumy, które pomagają kiedy w domowym budżecie straszy jedno wielkie 0.


Przedstawię kilka sposobów, z których sama korzystam:

 1. Płatne nadgodziny w pracy - super zastrzyk gotówki na przyszły miesiąc, cieszy oko, gdy przychodzi przelew.
 2. Rozdawanie ulotek - tylko ulotki, najczęściej szkół policealnych, płatne za godzinę a nie żadne zaproszenia na dyskoteki i tym podobne. Od kiedy nie jestem studentką, bardzo mi ciężko załapać się na taki rodzaj pracy dodatkowej.
 3. Tajemniczy klient - pracowałam tak długo, kilka lat. Fajne źródło dodatkowych, niewielkich pieniędzy za niewielki wkład własnego czasu. 
 4. Sprzątanie mieszkań - robię to do tej pory i to najbardziej opłacalne zajęcie. Stałe zlecenia, kasa od razu. Oczywiście, że trzeba się natyrać ale przecież nie ma nic za darmo. Klientów szukam sobie sama. Czasem to już wieloletnia współpraca. Ciężka praca fizyczna zawsze bardzo się opłaca.
 5. Pisanie płatnych artykułów - tym zajmuję się od niedawna i poświęcam na to maksimum godzinę dziennie. Niedługo powinnam zrealizować wypłatę i wtedy napiszę coś więcej. Teraz napiszę tylko, że istnieją takie strony jak: Giełda Tekstów, Textbookers, GoodContent czy UseMe, gdzie możemy podjąć się zleceń pisarskich i dostać za to wynagrodzenie. To fajna sprawa jeśli ktoś potrafi szybko pisać i dodatkowo poprawnie składać zdania w języku polskim.Dodatkowo trzeba myśleć i być oryginalnym. To raczej praca dla kogoś, kto naprawdę lubi pisać. 
 6. Opieka nad psami, dziećmi, starszymi ludźmi - nie korzystam ale znam ludzi, którzy to robią. Tutaj potrzeba już dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. To praca tylko dla wybranych i odpowiedzialnych ludzi. 
 7. Podnajmowanie swojego mieszkania, wynajmowanie pokoju - nie muszą to być wcale stali lokatorzy. Istnieją portale przez które można wynająć lokum i mieć z tego korzyści. Takim portalem jest na przykład Airbnb, który zajmuje się znajdowaniem noclegów dla ludzi z całego świata. 
Któreś z tych sposobów wydaje Cię się znajome? A może masz swoje własne, którymi chcesz się ze mną podzielić? Niestety nie posiadam większych zdolności manualnych ale jestem ciekawa co jeszcze można robić żeby dorobić. 

Oczywiście fajnie było by zmienić pracę na lepiej płatną i nie rozmieniać się na drobne ale czasem nie ma takiej możliwości i wtedy trzeba kombinować w czasie wolnym od stałego etatu. Najlepiej jest jeśli dodatkowa praca sprawia chociaż trochę przyjemności i daje satysfakcję. Wtedy wszystko idzie jak z płatka. Ja ostatnio częściej choruję niż pracuję ale mam nadzieję, że powoli wyjdę na prostą. 

Komentarze

 1. Sposobów na zarobek jest mnóstwo. Wystarczą jedynie chęci i poświęcenie 1-2 godzin dziennie po pracy. Sam wiem, że w ten sposób, można dorobić nawet 1000 złotych miesięcznie do domowego budżetu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę mam wrażenie, jakbym czytała własnego bloga, tak tutaj swojsko i miło :)

  Co do zarabiania na pisaniu, wymienione przez Ciebie serwisy są dobre na początek. Potem lepiej szukać zleceń - albo, jeśli jesteś dobra, zlecenia znajdują Cię same 😉

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz