Przesilenie wiosenne - jak żyć?

The Cranberries ze mną przez całe życie

 
www.wolne-obroty.blogspot.com

Kilka dni temu scrollowałam sobie facebooka zupełnie bezmyślnie. Nie spodziewałam się niczego, żadnych informacji, nowości itp. Kiedy zobaczyłam wpis o śmierci Dolores O'Riordan pomyślałam sobie, że to jakiś żart. Niestety...

Wokalistka The Cranberries już nigdy nie zaśpiewa. Utalentowana i piękna kobieta z niezwykłym głosem. Miała tylko 46 lat i osierociła 3 dzieci. Dlaczego? To kolejna ofiara nadwrażliwości i depresji? 

Głos Dolores i muzyka The Cranberries towarzyszyły mi od zawsze, od małego brzdąca do dziś. Uwielbiałam ich piosenki. Są niepowtarzalne, mają pazura. Nigdy nikt już tak nie zaśpiewa. I co z tego, że teksty utworów są banalne? Kto zwraca na to uwagę? 

Nigdy nie byłam w Irlandii ale dzięki temu jest bliższa. 

Jako dzieciak, wpatrzona w ekran telewizora, oglądając MTV, próbowałam śpiewać razem z nią. Później wagarowałam przy tych piosenkach, piłam pierwsze wina - różne rzeczy.
Mam swoje ulubione albumy, teksty piosenek, które znam na pamięć. Bardzo przeżyłam tę śmierć i nadal nie mogę w to uwierzyć. 

Dzisiaj robię sobie wieczór z grzanym piwem i dyskografią The Cranberries. Odżywają wspomnienia. Chwilami czuję się znów jak dzieciak przeżywający pierwsze miłości :).  Więc siedzę, uśmiecham się do swoich wspomnień ale jest mi smutno. 

Wiem, że przemijanie jest nieuchronne ale nie przerobiłam jeszcze tego tematu. A wisi mi on nad głową cały czas i nie daje o sobie zapomnieć.

I tak powinno być, że artysta wzbudza różne emocje, jest pretensjonalny i zakorzenia się w pamięci na zawsze. Dlatego przywilejem artysty jest, że jego dzieła zapisują się i trwają jeszcze długo po śmierci.

To krótki tekst ku pamięci. Nie chcę się tutaj rozwodzić za bardzo. Po prostu nie lubię śmierci, straty tego, co jest mi bliskie. Jest mi bardzo smutno... 

Komentarze

  1. Nie znam Jej ani też muzyki, którą tworzyła ale jest mi bardzo szkoda takich utalentowanych osób. Fajnie, że muzyka rodzi w Tobie takie wspomnienia.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz